ورود به چت روم
چت روم جوانان و نوجوانان ویژه دهه 70 و 80
ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

نتایج جستجو برای عبارت :

مقتدای عالم

هودایره وجود عالم یک حقیقت بهمپیوسته و از هم ناگسسته است زیراعالم و آدم دو وجود به هم وابسته وآدم مقوم و حافظ شاکله عالم است و اینکه علوم بی حدی در عالم قراردارد چون آدم قابلیت و استعداد تلقی حقایق عرشی رااز عالم بدون حد و نامحدود دارد لذا ای فرزند آدم!قدر خویش را بدان و در راه آدمیت قدم نه که مائده ها وحقایق بی حدوحصری برای حضرتعالی قرار دادهو آماده فرمودنند اللهم ارزقنا والحمدلله رب العالمین میرزا علی کارگر ساروی شب سه شنبه 1397/10/04 مصادف با
امیرالمومنین علیه السلام فرمود از جمله عالم ست که از او زیاد نپرسی  جا مه اش نگیری و چون بر او وارد شدی و گروهی نزد او  بودند  بهمه سلام کن و اورا نزد آنها تحیت مخصوص گردان مقابلش بنشین و پشت سرش منشین چشمک مرگ با دست اشاره مکن پر گویی مکن که فلانی و فلانی بر خلاف نظر او چنین گفته اند و از زیادی مجا لستش دلتنگ مشو زیرا مثل عالم مثل درخت خرماست باید درانتظار باشی تا چیزی از آن بز تو فرو ریزد و پاداش عالم از روزه دار شب زنده داری که در راه خدا جها
تنت قافست و جانت هست سیمرغ
ز سیمرغی تو محتاجی  به سی مرغ
حجاب کوه قافت آرد و بس
چو منعت می کند یک نیمه شو پس
بجز نامی ز جان نشنیده ای تو 
وجود جان خود تن دیده ای تو
همه عالم پر از آثار جان است
ولی جان از همه عالم نهانست
تو سیمرغی ولیکن در حجابی
تو خورشیدی ولیکن در نقابی
ز کوه قاف جسمانی گذر کن
بدار الملک روحانی سفر کن
تو مرغ آشیان آسمانی
چو بازان مانده دور از آشیانی
جمعه هاآرامشی سوی وصال مهدی است/شیعه دائم منتظربهرجمال مهدی است/هست طاووس بهشتی حضرت صاحب زمان/مسلمین راافتخاری از جلال مهدی است/دشمنان حضرت اومثل شمرو حرمله/ذلت آنان به عالم درقتال مهدی است/شیعه رابایدکه باشداهل اصلاح درون/هرچه می خواهی سعادت درسوال مهدی است/ازوجود اوهمیشه میرسد لطف وکرم/هرچه دارداهل عالم لطف ومال مهدی است/تاظهوریوسف حق گام آخرمانده است/عالم پراز عدالت درخیال مهدی است/
اهنگ ای خدای عالم چگونه باورم شد آن که روزگاری پناه و یاورم شد با کیفیت عالی دانلود اهنگ رفتی و ندیدی که بی تو شکسته بال و خسته ام آهنگ بسیار زیبای رفته با صدای خانم الهه
اهنگ ای خدای عالم چگونه باورم شد
اهنگ ای خدای عالم چگونه باورم شد 
ای که رفته با خود دلی شکسته بردی
اینچنین به طوفان تن مرا سپردی
ای که مهر باطل زدی به دفتر من
بعد تو نیامد چه ها که بر سر من
بعد تو نیامد چه ها که بر سر من
ای خدای عالم چگونه باورم بود
آن که روزگاری پناه و یاورم من
بهترین هدیه ی خداوند، بعضی از دردهای عالم فقط مخصوص ما زن هاست و بعضی از دردهای عالم لذت بخش ترین لحظات زندگیست ... زیباترین ترنم عالم اولین دردی که در وجودم با حضور تو احساس کردم لذت بخش ترین لحظه ی زندگیم بود‌... مادر شدن بزرگترین نعمت خداوند برای یک زن است ... مادر شدن اوج بندگی و خلوص است... مادر شدن درک زیبای خالقی است که بی چشمداشت عشق می ورزد... برای مادر تمام دردهایی که برای حضور زیبایت می کشد عبادت است ... مادر شدن ید رحمت الهی در خلق اشرف مخ
متن آهنگ بهنام صفوی بنام بازی

کسی جز خود تو شبیه تو نیستنمی تونم اصلا شبیه تو شمرسیدن به تو غیر ممکن شدهنمی دونم اصلا به چی دلخوشمتو انقدر خوبی که دریا شدینمی گم خودت رو تو من غرق کننه می شه که با تو مساوی بشمنه می شه بگم با خودت فرق کنمن این بازی رو می بازمتو از قلبم خبر داریتو چشمات آس گم می شهیه عالم برگ سر داریمن این بازی رو می بازمتو از قلبم خبر داریتو چشمات آس گم می شهیه عالم برگ سر داری
دیگه بسه حرفامو یادم نیارکه هرچی بهت گفتمو از برمهن
من فکر می کنم تا زمانی که آدم ها می تونن آرزو کنند خوشبخت اند، آدمی که توان تصور آرزو ها شو داره می تونه اونا رو داشته باشه حتی تو خیال، دنیای خیال شاید حتی بهتر از واقعیت باشه، همه چیز همونیه که صاحب اون دنیا خلق کرده، تو عالم خیال آدم ها قهرمان دنیای خودشون اند و خوشبخت، اما گاهی آدم به جایی می رسه که تو عالم خیال اش می میره، بدبختی درست همون زمان شروع میشه وقتی که آدم تو خیال اش هم به خوشبختی فکر نمی کنه
حسن روحانی، رئیس جمهور ایران امروز در مراسم سالروز ملی فناوری هسته ای در تهران در واکنش به درج نام سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی خارجی آمریکا اظهار داشت: «شما که از گروه‌های تروریستی علیه ملت‌های منطقه استفاده می‌کنید، امروز مدعی مبارزه با تروریست هستید؟ شما خودتان در رأس تروریسم در عالم هستید و در حمایت از تروریست ها همه کار کردید».
ادامه مطلب
کرامات امام صادق علیه السلام به اعتراف عالم اهل تسنن

نبهانی از علمای اهل تسنن به نقل از شعرانی عالم بزرگ اهل تسنن می‌نویسد:
جعفر الصادق أحد أئمة ساداتنا آل البیت الكبار ، كان رضی الله عنه إذا احتاج إلى شیء قال یا رباه أنا محتاج إلى كذا ، فما یستتم دعاءه إلا و ذلك الشیء بجنبه موضوعا ، قاله الشعرانی .
جعفر صادق (علیه السلام) یکی از ائمه سادات اهل بیت بزرگوار است. او هر زمانی که چیزی را احتیاج داشت می‌گفت: خدایا فلان چیز را احتیاج دارم. هنوز دعا
همچنان که مستحضر هستید، دوازدهمین کتاب سیر مطالعاتی تمدن ساز، کتاب دوران جدید عالم است که به نقد تجدد و تمدن غرب می‌پردازد. به جهت اهمیت موضوعِ کتاب و ارتباط آن با بیانیه‌ی گام دوم انقلاب، از امشب با  تدریس و توضیح کتاب دوران جدید عالم در خدمت شما خواهیم بود.
دریافت تدریس اول     حجم: 15 مگ  مدت: 16 دقیقه
اگر بنگریم که در آغاز هیچ نبوده و همه چیز با کلمات آغاز شده است، میبینیم که این واژه ها هستند که هستی بیکران را، کائنات را و عالم و آدم را بازنمایی میکنند. دانش بشر در باره هرچه هست با کلمات نضج میگیرد و از کلمات سر بر می آورد با کلمات مبادله میشود.
 این کلمات هستند که که امور عالم و آدم را از کتمِ نهفتگیِ پوشیدگی و در پرده بودگی فرا می خوانند بر آفتاب می افکنند و موضوع آگاهی و تأمل و تفکر ما ما میکنند.
هر چه کلمات نسبت و قرابیت بیشتری با امور و ا
ای خدالطفی نماتا برفرج کاری شود/دین اسلام وولایت درجهان یاری شود/دشمنان سخت شیعه خوارگردند وخفیف/برمسلمانان عالم زنگ بیداری شود/باظهور حضرت او میرسد آرامشی/کل دنیا خواستگاه حضرت باری شود/ظلم وهرجور وگناهی پاک گردد اززمین/آیه های ناب قرآن درجهان جاری شود/قلب عالم پربگردد از ولای اهل بیت/ازبرای اهل دنیا وقت غمخواری شود/
یکدیگر را قضاوت نکنیم زیرا اگاهی انسانها متفاوت است پس عالم هر فردی ،منحصر بفرد و خاص اوست . نمیتوان جای فرد دیگری خود را قرار داد و عالم او را درک نمود...چه بسا اگر ما با ان آگاهی و توانایی بودیم از او بدتر عمل میکردیم اگر جه متاسفانه بد و خوب از نطر ما چیزی شده است که منفعتی به ما برساند یا نرساند..یکدیگر را قضاوت نکنیم زیرا با این کار ،شناخت و آگاهی خود را مطاق و کامل فرض کرده و دیگران را بر اساس همین اگاهی و شناخت داوری کرده و حکم میرانیم..

ادا
استن این عالم ای جان غفلتست
هوشیاری این جهان را آفتست
هوشیاری زان جهانست و چو آن
غالب آید پست گردد این جهان
هوشیاری آفتاب و حرص یخ
هوشیاری آب و این عالم وسخ
زان جهان اندک ترشح می‌رسد
تا نخیزد در جهان حرص و حسد
گر ترشح بیشتر گردد ز غیب
نه هنر ماند درین عالم نه عیب

دیوار اشعار  هر روز کمی ایده و دلنوشته و شعر و داستان از شما و در آخر یک کشکول پر و پیمون داریم و کلی درس زندگی یاد میگیریم.
خیلی ممنون که سعی میکنید این دیوار اشعار را تمیز نگه دارید
بدان که وجود هر چه بسیطتر و به وحدت نزدیکتر باشد کثرات را شامل تر و احاطه اش بر اشیاء متضاد تمامتر خواهد بود. و اشیایی که در عالم زمان متفرق اند و از یکدیگر جدا هستند در عالم دهر مجتمعات اند و در گرد هم، و اشیایی که در عالم خارج متضاد و ضد یکدیگرند در وعاء ذهن ملائم همدیگرند، و اشیایی که در نشأه اولی با یکدیگر اختلاف دارند در نشأه آخرت با هم متفق اند. همه این ها به آن جهت است که ظرفها هر چه به عالم وحدت و بساطت نزدیکتر باشند وسعتشان بیشتر خواهد ب
همیشه خوشبخت‌ترین آدم‌ها در چشمم آن‌هایی بودند که تنهایی‌های طولانی را تاب می‌آورند، باکیفیت، بی این‌که دم از بی‌کسی و فقر لحظه‌هایشان از آدمی‌زاده‌ی دیگری بزنند؛ شاکی نیستند. با هزاری عالم و آدم در چالش و مواجهه و مراجعه، دست‌و‌پنجه‌ نرم نمی‌کنند و خیال باطل توطئه و خودشان‌ْمحوری این عالم نمی‌پزند. همیشه خوشبخت‌ترین آدم‌ها در چشمم آن‌هایی هستند که واقعن می‌دانند با لحظه‌لحظه‌های تنهایی‌ها چه کنند، با خودشان چه کنند، با ا
شدپیام فاطمیه آن حمایت ازعلی/جانفشانی های شیعه برولایت ازعلی/محوراین عالم مامصطفی ومرتضی/کن تمنایی سراسرآن سعادت ازعلی/دررکاب رهبری شوتاظهور مهدوی/پاسداری کن زدین و آن امامت ازعلی/بابصیرتهای زهراکربلا آمد پدید/میشود شیعه بگیرد آن رضایت ازعلی/مرتضی آتشفشان برفضیلتهای ناب/وصف کن براهل عالم آن عدالت ازعلی/وقت آن باشدکه دیگر منتقم از ره رسد/دشمنان حق ببیندیک شجاعت ازعلی/

✨ نبهانی از علمای اهل سنت عمری به نقل از شعرانی عالم بزرگ اهل سنت عمری می‌نویسد: جعفر صادق (علیه السلام) یکی از ائمه سادات اهل بیت بزرگوار است. او هر زمانی که چیزی را احتیاج داشت می‌گفت: خدایا فلان چیز را احتیاج دارم. هنوز دعایش تمام نشده بود که آن چیز در کنارش آماده بود.
کسیکه تورو نخواد اگه تمام آدمهای دنیا هم ولش کنند اگه همه آدمهای دنیا هم ازش سواستفاده کنند اگه همه آدمهای دنیا هم سرش کلاه بذارند و تحقیرش کنند بازهم تورو نمیخواد .
فکر نکن اگه یکی بهش بدی کرد یاد تو میوفته و میگه کاش با اون مهربون بودم نه اون اتفاقا دنبال کسی هست که نمیخوادش دنبال کسی هست که در دسترسش نیست دنبال کسی هست میدونه نمیتونه بدستش بیاره . تو که هر لحظه در دسترسش هستی دلشو میزنی . 
به چند نفر نه گفتم اونا الان چندساله دنبال من هستن د
ضرورت بالقیاس رو مزه مزه می کنم می بینم چقدر زیباست! یعنی کل عالم، کل حرکات و سکناتش در کل تاریخش، یعنی از قبل بیگ بنگ بگیر برو تا بی نهایت، همه و همه دست به دست هم دادند که من و تو دست به دست هم بدیم. نه تو میدونی من کی ام؟ نه من می دونم تو کی هستی؟ اما همین زیباییش رو دوچندان می کنه. مگه نه؟
شاید برای خیلیا عجیب باشه از نیومده ها حرف زدن، چه برسه به لمس کردن! اما مگه من قراره از همون خیلیا باشم؟ من خودمم،کسی که خدا برای تو ساختش. و من با تمام حسم لم
تو بوی خاک باران خورده ای و من نمی دانم که چرا هزار سال است که باران نمی بارد...بیایید کاسه هایمان را رو به آسمان بگیریم که همه ی این ها سزای اعمال من است...
همه ی این ها سزای اعمال من است...همه ی این نیامدن ها،همه ی این ایستادن ها و زل زدن به انتهای جاده ها،تقصیر من است...
من همه ی اشک های منتظران را مدیونم...
من مدیون همه ی گل های نرگسم...مدیون همه ی جمعه های ملتهب...
مرا ببخش...همه ی خاکستری ها تقصیر من است...همه ی دلتنگی های غروبانه...
من مدیون همه ی منتظ
من خودم از سیزدهم که از همه عالم به دَرَم...
پی نوشت : من از سیزده به درم ولی به زود دارن میبرن به درم کنن . :)))
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد. توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

"
تو از آن دگری رو مرا یاد تو بس خود تو دانی که من از کان جهانی دگرم از شکار دگران چشم و دلی
مرغ دلهامیزند پرتاخراسان رضا/منتظرتاکه بگیرد لطف واحسان رضا/گنبدنورانی او چلچراغ آسمان/رهنمای کل عالم سوی ایمان رضا/میرود زائربگیرد معرفت درآن فضا/هست آرامش به دلهاگنج سامان رضا/مشهدمولابه عالم قبله گاه شیعیان/مملو فیض وعنایت هست دامان رضا/کاش اندرمحضر او دل سپاری برولی/ذره ای این قلب گیردعشق وعرفان رضا/زمزم گلدسته او استجابت بردعاست/زائر مولا بگیرد بازدرمان رضا/آن حریم و بارگاهش مرکز حاجات شد/میشود هرسخت برما سوی آسان رضا/حضرت صاحب زم
 بهاء الدین محمد بن حسین بن عبد الصمد معروف به شیخ بهائی علامه جهان بشریت مستجمع کمالات انسانیت, که به وجود عزیزش قامت دین استوار و تشنگان دانش را از سرچشمۀ علوم زلالش سیراب, شخصیتی که شهرت او بر همه آفاق پیچید و خامه استوارش بر صفحۀ گیتی همه جا را کشید, و تألیفات و تصنیفاتش همۀ عالم را رسید.سوم اردیبهشت، روز بزرگداشت یکی دیگر از علما و اندیشمندان ایران، شیخ بهایی عاملی است، که با آثار گرانسنگ خود در عرصه های مختلف علمی و شعر، برگ زرینی بر دف
بسمک یا عالم السّرّ و الخفیّات
سیدنا الأستاد حضرت علامه جوادی آملی روحی فداه، در شرح مقدمه ی فصوص قیصری فرمودند:
در آیه ی مبارکه ی { عالم الغیب و الشّهادة }، این حتماً غیب نسبی است. چون علم، بما أنّه علم، ب غیب تعلق نمی گیرد. چون علم یعنی شهود. این اصلاً فرض ندارد ک علم بما أنّه علم، ب چیزی ک بما أنّه غیب است، تعلق بگیرد.
{ عالم الغیب و الشّهادة }، یعنی آنچه ک ب لحاظ شما غیب است و شما از آن غایبید، پیش خدای سبحان مشهود است؛ وگرنه این
دین زنده می ماند هماره از خون سیدالشهدا
تا بیاید صاحب الزمان منتقم خون سیدالشهدا
خون می بارد بر عالم به عشق ذره ای از ثارلله
عالم همه معنا گرفته از سجود وجودت یا ثارلله
آیا شود که بفهمیم مهلت تمام گشت و عمری تباه
بلکه کشاند به معنای فهم بی نصیبان را ثارلله.
اعتراف عایشه به عالم‌ترین مردم به سنت پیامبر صلی الله علیه و آله
دار القطنی و ابن عساکر دمشقی از علمای بزرگ اهل سنت عمری روایت کرده‌اند:
حَدَّثَنا مُحمَّد بن القَاسِم بن زكریا، حَدَّثَنا هشام بن یُونُس اللؤلؤی، حَدَّثَنا یَحْیى بن یمان، عن سُفْیان، عن جَخْدَب بن جَرْعَب، عن عَطَاء، عن عائشة قالت: عَلیّ بن أبی طالب أعلمُ النَّاسِ بالسُنَّة.
عایشه گفت: عالم‌ترین مردم به سنت و روش پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله) علی بن ابی طالب (علیهما السل
امشب به زمین ستاره‌ای تابان است
از برکت او کل جهان خندان است
نور دل و هم دیده‌ی زهرا باشد
تفسیر تمام و کامل قرآن است
در چهره‌ی او جلوه‌ای از نور خدا
خورشید و چراغ خانه‌ی ایمان است
داروی شفابخش تمام عالم
بر درد همه خلق خدا درمان است
هر چند که او نوگل نرگس باشد
او لاله و نسرین و گل مرجان است
محبوب تمام عرش و فرش و هستی
آیینه‌ای از فضایل یزدان است
این ماه درخشنده ی عالم آرا
صد حیف که از چشم همه پنهان است
(وحید زحمتکش شهری)
در چهارمین قسمت از برنامه راه شیری
به یکی از قدیمی‌ترین و تکراری‌ترین سوالات بشر می‌پردازیم. منشا عالم
کجاست؟ این سوال چند جواب دارد اما قوی‌ترین نظریه علمی ما را به حدود ۱۴
میلیارد سال قبل می‌برد. جایی که مفهوم مکان و زمان با انفجار بزرگ آغاز
می‌شود؛ بیگ بنگ
نظریه «بیگ بنگ»، مهبانگ یا انفجار بزرگ یک مدل کیهان‌شناسی است که به
توضیح آغاز عالم می‌پردازد. بر اساس این نظریه زمانی تمام ماده و انرژی
عالم در یک نقطه متمرکز بوده است و با انف
بسم الله الرحمن الرحیم
دین زنده می ماند هماره از خون سیدالشهدا
تا بیاید صاحب الزمان منتقم خون سیدالشهدا
خون می بارد بر عالم به عشق ذره ای از ثارلله
عالم همه معنا گرفته از سجود وجودت یا ثارلله
آیا شود که بفهمیم مهلت تمام گشت و عمری تباه
بلکه کشاند به معنای فهم بی نصیبان را ثارلله.
به گزارش موعود به نقل ازافکار نیوز؛ یکی از علما می فرمودند: شخصی خدمت یکی از علمای بزرگ آمد و گفت : « آقا اسم اعظم خدا چیست ؟ » عالم بزرگوار او را در نزد خود نگه داشت تا اینکه در یک شب بسیار سرد آن مرد را صدا زد و فرمود : همین الآن به فلان نقطه از بیابان کنار شهر برو ، در آنجا چاهی وجود دارد یک مقدار از آن چاه آب بیاور . 
این بنده خدا به راه افتاد و خود را به آن چاه رسانید و مقداری آب برداشت و برگشت . در مسیر بازگشت ناگهان شیر درنده ای مقابلش ظاهر شد ا
#ارسالی_از_همراهان
کجایید ای شهیدان خدایی
بلاجویان دشت کربلایی
کجایید ای سبک روحان عاشق
پرنده‌تر ز مرغان هوایی
کجایید ای شهان آسمانی
بدانسته فلک را درگشایی
کجایید ای ز جان و جا رهیده
کسی مر عقل را گوید کجایی
کجایید ای در زندان شکسته
بداده وام داران را رهایی
کجایید ای در مخزن گشاده
کجایید ای نوای بی‌نوایی
در آن بحرید کاین عالم کف او است
زمانی بیش دارید آشنایی
کف دریاست صورت‌های عالم
ز کف بگذر اگر اهل صفایی
دلم کف کرد کاین نقش سخن شد
بهل نقش
جهان مدیون برعیدغدیراست/علی براهل این عالم امیراست/بروبا عشق حیدرسوی مولا/که آقادر دوعالم بی نظیراست/پرستش با علی آغاز دین شد/ولایت برترین خط ومسیراست/هرآنکس راه مولا بر گزیند/سعادت درتجلی خوش ضمیراست/علی وشیعه راتبریک ناب است/ولایت نعمت خوب وکبیر است/پیام عیدحیدر شد سعادت/علی بافاطمه خیرکثیراست/برای مومنین پاداش او نیک/ولایت محوران راحق بشیراست/بهشت جاودان ارزان شیعه است/که در جنت برای او سریراست/صفای اهل بیت ونور قرآن/علی ازبهر پیغمبر
با سلام و عرض ادب محضر انور تمامی مخاطبان فرهیخته ی این وبگاه ، بدینوسیله فرارسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان عالم ، حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام را خدمتتان تسلیت و تعزیت عرض می کنیم . رجاء واثق و امید شائق داریم که در این ایام از برکات وجودی آن امام همام برخوردار گردیم . ان شاء الله تعالی .
اکنون و الآن شورشی در خلق عالم افتاده و نوحه و گریه و زاری و ماتم در همه ی اقطار عالم امکان به پاست . این شورش مقدمه ای برای پویش راه حسین علیه ال
آخرالزمان
اگه تمام عالم را کفر پر میکرد، ایمان داشتن اینقدر سخت نبود.
اما مشکل دقیقا اینه که آخرالزمان قرار نیست همه عالم رو کفر پر کنه. طبق روایت در آخرالزمان مسجد هست اما پر است از افراد خدا نترس که مشغول غیبتند، پیشنماز هست اما عقل خود را از دست داده ، آدم ظاهر الصلاح هست، اما مال یتیم میخوره، قاضی مسلمان هست اما خلاف حکم خدا حکم میکنه، منبری هست ، امر به تقوا هم میکنه اما خودش عمل نمیکنه، همت همه شکم شده و شهوت.
اصول کافی ج۸ ص۳۷
دنیای آخرال
همون معلم این پستم یه سری دیگه یه داستان خیلی جالب راجع به خیالات برامون تعریف کرد که هنوز با وجود این همه سال تو ذهنم مونده.داستان یه شیرفروشی رو تعریف میکرد که یه روز برای استراحت کوزه شیرش رو میذاره کنارش و به تنه درختی تکیه میده و میره تو عالم خیالتو عالم خیال میبینه پولدار شده و ازدواج کرده و دو تا هم بچه داره و زندگی خوب و خوشی داره تو همین خیالاتش غرق بوده که پاش میخوره به کوزه شیر و اون چیزی رو هم که داره از دست میدهاین داستان رو برامون
باسمه تعالی
چهل حدیث
شفاعت
غزل۵
شفاعت می کند احمد در این دنیای فانی
دهد امید بر خاطی که بر گردد زمانی
شفاعت می شود مقدور با اذن الهی
اجابت می کند یزدان شفاعت در جوانی
شفاعت منحصر باشد به خالق در دو عالم
شفیع بی خدا نهی است و او دارد زیانی
شفاعت گر شود همراه توبه مستجاب است
برای دفع شر باشد شفاعت هر زمانی
شفاعت می شود بر کار خیر و امر لازم
پیمبر شافع ما می شود در هر مکانی

شفاعت را پذیرند مردمان اهل سنت
اگر چه فرقه هایی خبط کردند در معانی

شفاعت د
باسمه تعالی
چهل حدیث
شفاعت
غزل۵
شفاعت می کند احمد در این دنیای فانی
دهد امید بر خاطی که بر گردد زمانی
شفاعت می شود مقدور با اذن الهی
اجابت می کند یزدان شفاعت در جوانی
شفاعت منحصر باشد به خالق در دو عالم
شفیع بی خدا نهی است و او دارد زیانی
شفاعت گر شود همراه توبه مستجاب است
برای دفع شر باشد شفاعت هر زمانی
شفاعت می شود بر کار خیر و امر لازم
پیمبر شافع ما می شود در هر مکانی

شفاعت را پذیرند مردمان اهل سنت
اگر چه فرقه هایی خبط کردند در معانی

شفاعت د
بسمک یا عالم السّرّ و الخفیّات
سیدنا الأستاد حضرت علامه جوادی آملی روحی فداه، در شرح مقدمه ی فصوص قیصری فرمودند:
در آیه ی مبارکه ی { عالم الغیب و الشّهادة }، این حتماً غیب نسبی است. چون علم، بما أنّه علم، ب غیب تعلق نمی گیرد. چون علم یعنی شهود. این اصلاً فرض ندارد ک علم بما أنّه علم، ب چیزی ک بما أنّه غیب است، تعلق بگیرد.
{ عالم الغیب و الشّهادة }، یعنی آنچه ک ب لحاظ شما غیب است و شما از آن غایبید، پیش خدای سبحان مشهود است؛ وگرنه این فر
آیت الله جوادی آملی: قبلاً در میدان بازی، این بازی بود که پای چوبین درست می‌کردند که ده سانت اگر کسی آن پای چوبین را داشت از دیگر بچه‌ها بلندتر بود، این در ادبیات ما اثر گذاشت، گفتند:اگر کوتهی پای چوبین مبندکه در چشم طفلان نمایی بلندگاهی آدم عالم نیست و خود را عالم معرفی می‌کند، گاهی عادل نیست و خود را عادل معرفی می‌کند، گاهی صاحب مقام نیست و خود را صاحب مقام معرفی می‌کند، این همان بازی میدان کودکانه است که پای چوبین می‌گذارند تا ده سانتی
سلام 
خدا میگه 
خلقنا من انفسکم ازواجا
از خودتون برای شما زوج هایی آفریدیم
و در انجیل هم گفتم که نوشته شده حوا از دنده ادم افریده شد
بعدش میشگه تا آروم باشید در کنار او
آرامش یه اصل کلیدی هست در زوج واقعی
داف و پلنگ و پاف و فلان همه باد هواست
دنبال یار باید بود
میدونید یه آیه داریم میگه
الم اعهد الیکم یا بنی ادم...
میگه مگه من با شما عهد نبسته بودم که شیطان رو نپرسید و ...
عهد؟
کدوم عهد خدا؟
من چیزی یادم نمیاد!
بله
در این ایه به عالم ذر اشاره شده
بر

✅در گذشته آن قدر تکاثر زیاد شده بوده که میگفتند؛کی گفته مرگ هست؟بعدمرگ هست؟حساب و کتاب هست؟جحیم هست؟چه کسی رفته دیده؟ و...قرآن دوبار میفرماید؛《سوف تعلمون》 سوف تعلمون اول؛برای حالت احتضار و سوف تعلمون دوم؛برای عالم برزخ هست.یعنی شما هم در حالت احتضار میفهمید که همه این حقایق حق هست،و هم در عالم برزخ 
ادامه مطلب
تو را خانه ای هست: داستان زندگی شیخ بهایی عالم بزرگ تشیع
تو را خانه ای هست : کامران پارسی نژاد
بریده کتاب(۱):
از کلبه خارج شد. شمس الدین محمد مانده بود به دنبال همسرش خارج شود یا عبدالصمد را آرام کند. او را در آغوش گرفت. مادر بازگشت. ظرف را روی زمین گذاشت. بچه ها به داخل ظرف سرک کشیدند. پدر متحیر و آرام خود را به ظرف رساند. سه گلوله برفی درآن بود._فرزندانم،این آرد است. پخت آن خیلی طول می کشد. تا من برایتان نان بپزم، شما بخوابید. من بیدارتان میکنم…

ا
امروز یکهو چشمم به سن‌ اتاق افتاد‌.
بار قبل که اینقدر از روزهای بودنش گذشته بود چقدر حرف به در و دیوارش چسبانده بودم.
چقدر عوض شده ام.و ساکت.و تودار.آنقدر که دیگر نمیدانم باید خودم را درونگرا بدانم یا برونگرا.
البته نَقل حرف نداشتن نیست.نقل صدا نداشتن است.نشان به آن نشان که من بی شمار‌حرف به دیوار این اتاق چسبانده ام،اما در ذهنم.بی هیچ صدایی.با هزار نفر حرف زدم؛گله کردم،درددل کردم،دعوا کردم،غر زدم،قربان صدقه رفتم،مباحثه کردم،متلک گفتم.اما
عیدقربان تاغدیرخم بودایام ناب/در صفای بندگی باشد طلوع انقلاب/وقت هم عهدی شیعه باامام و رهبری/مقتدای اهل عالم هست مثل آفتاب/پشت پایی زن به دنیا با تجلی خلوص/حب این دنیابرای اهل آن باشدسراب/باولایت تاشهادت درس خوب دلبری/پیروی از ولایت هست عشق بوتراب/اهل بیت مصطفی هم گشته الگویی زنور/فضل آنان مثل باران نازل اندر کتاب/درس این قرآن وعترت در ولایت محوری است/شیعه رابا عشق حیدر میرسد هردم ثواب/معرفت لازم بگردداز برای بندگان/دشمن مولا همیشه هست در
امام صادق(علیه السلام):ازبلندی کوه ذی طوی باسیصدوسیزده تن سرازیرشودتااینکه به مسجدآید.پس مردی ازیاران حضرت اول نطق کندوفریادزند:ای مردم! این است آن که مطلوب شماست وآن که شما میخواهید, دعوت میکندشمارا به آنچه پیغمبرصلی الله علیه وآله وسلم دعوت میکرد.
امام سجاد(علیه السلام):پس مردم ازجا بر می خیزند.پس آن حضرت خودسخن میگویدومیفرماید: ای مردم! منم فلان پسرفلان, منم پسرپیغمبرخدا, دعوت میکنم شمارا به آنچه پیغمبرخدا دعوت میکرد. پس هجوم می آور
بسم الله الرحمن الرحیم
پست چهارم 
سلسله مباحث سبک زندگی اسلامی:
عالم حسابی دارد.
با خلاف، مزاج بہ هم میخورد.
مزاج بہ هم بخورد، کار، مشکل می شود.
آنهایی کہ باید برای من و شما دعا کنند آنها هم عبدند؛ تصمیم گیر نظام هستی که نیستند.
اینها باید بہ اذن اللہ چنین کارهایی کنند.
بر اساس چینش عالم، این باید مریض باشد؛ هیچ دعایی برای او کارساز نیست.
  Shakhehtoba @ 
چہ شده الآن با اینهمہ پیشرفت پزشکی مادر باردار باید استراحت مطلق باشد؟ چرا اینجوری شده؟ با این م
دومین دین مورد بحث آئین بوداست:
در سخنان بودا هیچ اشاره ای به خدا و یا موجودی که خالق جهان باشد نشده است.بودا جهان را "قدیم و ازلی" میداند یعنی آغاز و پایانی ندارد.بودا از "نیروانا" صحبت میکند.نیروانا "رهایی ،بیداری و خاموشی" است که انسان با مهار کردن غرائز و شهوات و چشم پوشی از لذتهای دنیوی به آن حالت میرسد.از نظر بودا نیروانا ثابت و ساکن و تغییر ناپذیر است،در محدوده زمان جای نمی گیرد،نامیرا و فناناپذیر است،قدرت،برکت،شادمانی و عین خیر است.بود
روز ولادت مهدی موعود ارواحنالتراب‌مقدمه‌الفدا، حقیقتاً روز عید همه انسان‌های پاک و آزاده عالم است.امروز ذهنیت بشر، آماده آن است که بفهمد، بداند و یقین کند که انسان والایی
خواهد آمد و بشریت را از زیربار‌های ظلم و ستم نجات خواهد داد. او مثل خورشیدی درخشان است، با دل‌ها مرتبط و با روح‌ها و باطن‌ها متّصل
است و برای انسانی که دارای معرفت باشد، موهبتی از این برتر نیست که احساس
کند ولىّ خدا، امام برحق، عبد صالح، بنده برگزیده در میان همه بند
با عرض تحیات وافره و اظهار مهر و ادب خدمت بازدید کنندگان فرهیخته ی این رسانه :

مدتی این مثنوی تاخیر شد که علتش حضور بنده در یک محیط نظامی بود و ارسال مطالب و استفاده از نت محدودیتهایی داشت .
در خبرها همه از سیل شنیدیم و دیدیم و سیلاب اشک بر رخمان فرو بارید و ره گم کرد .
من باعث و بانی این محنت و بلا را خودمان میدانم . عالم ، عالم ظهور و ظاهر و مظهر و ظاهر کننده است . رود ، مظهر الله است . احترام به مظهر در حقیقت پاسداشت ظاهرکننده و مظهر است . ( به ضم م
+آب هم رساناست...سلام بر ارباب تشنه گان عالم...وسلام بر هرکه هوای او را دارد...آب هم زنده است...خاک می رساند به هر جا که خاک هست...اما آب می رود حتا به جایی که آب نیست...
+امشب،شب بیستم محرم و دلم میخواد سلامی بدم به ارباب تشنه گان عالم...
اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَبا عَبْدِاللّهِ وَ عَلَى الاَْرْواحِ
الَّتى حَلَّتْ بِفِنآئِکَ عَلَیْکَ مِنّى سَلامُ اللّهِ اَبَداً ما
بَقیتُ وَ بَقِىَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَلا جَعَلَهُ اللّهُ
اخِرَالْعَهْدِ مِنّ
نقد رمان سفر به دیار عشق : هیچ قاعده ای در عالم هستی وجود ندارد.
نقد رمان سفر به دیار عشق :نوشته آرامش ق ۲۰داستان دختری که مورد سوء ظن خانواده و همسرش قرار می گیره .بالاخره با تلاش پلیس ها رفع اتهام می شه و سر زندگیش بر می گرده. پیام داستان: هیچ قاعده ای در عالم هستی وجود ندارد.پیام فرعی: هر کس چوب کارهای خودش را می خورد .دین یعنی این که خدا را قبول داشته باشی و هیچ حرف و دستوری دیگر هم نیامده و نیست.زندگی آزادانه خوب است و روابط دختر و پسر هیچ ضرری
سالگرد ازدواج دو نور عالم رخداد عظیمی است که به تعبیر امام خمینی (ره) اشاعه نور این خانواده عالم را روشن کرده است.

آخرین ماه از یک سال قمری با بهترین روز خلقت و پیوندی آسمانی آغاز می
شود، یکم ذی الحجه یادآور روزی در تاریخ اسلام است که بانوی دو عالم در سن 9
سالگی ولایت علی ابن ابیطالب را بر خود قبول کرده است. سالگرد ازدواج این
دو نور عالم رخداد عظیمی است که به تعبیر امام خمینی (ره) اشاعه نور این
خانواده عالم را روشن کرده است. از این روی
آسمان
با چشم دل امشب تماشا کن زمین را
 سجده ی شکر علی(ع) آن قبله ی اهل یقین را
چشم بگشا و تماشا کن یل ام البنین(س) را
آسمان امشب ببین ماه امیرالمومنین(ع) را

حضرت
عباس(ع) را بنگر به بالای دو عالم
او ز او ج آسمان کرده تماشای دو عالم
راه و رسم او شده اکنون معمای دو عالم
اوست ابراهیم و موسی یا مسیحای دو عالم

ماه
و خورشیدند هر دو ذره ای از نور رویش
هر که او را دید شد مست از می ناب سبویش
آب دریاهای عالم قطره ای از آبرویش
مرغ جان دائم به پرواز است در بالای
آسمان
با چشم دل امشب تماشا کن زمین را
 سجده ی شکر علی(ع) آن قبله ی اهل یقین را
چشم بگشا و تماشا کن یل ام البنین(س) را
آسمان امشب ببین ماه امیرالمومنین(ع) را
حضرت
عباس(ع) را بنگر به بالای دو عالم
او ز او ج آسمان کرده تماشای دو عالم
راه و رسم او شده اکنون معمای دو عالم
اوست ابراهیم و موسی یا میسحای دو عالم
ماه
و خورشیدند هر دو ذره ای از نور رویش
هر که او را دید شد مست از می ناب سبویش
آب دریاهای عالم قطره ای از آبرویش
مرغ جان دائم به پرواز است در بالای
*تجسس ممنوع*
_موضوع داستان: اخلاقی_

شخصی به عالمی گفت:
"من نمیخوام در حرم حضور داشته باشم!"
عالم گفت:
می‌تونم بپرسم چرا؟!
آن شخص  جواب داد:
چون یک عده را "می‌بینم" که دارند با گوشی صحبت می‌کنند،
عده‌ای در حال پیامک فرستادن در حین دعا خواندن هستند،
بعضی ها "غیبت" می‌کنند و شایعه پراکنی می‌کنند،
بعضی فقط جسمشان اینجاست،
بعضی‌ها خوابند،
بعضی ها به من خیره شده اند...
عالم ساکت بود...
بعد گفت:
می‌توانم از شما بخواهم "کاری برای من انجام دهید،" قبل از
ای دل خسته گرت عقده عالم به گلوست

داستان تو وغم صحبت سنگ است و سبوست

آستان بوس حرم باش و بپرس از در دوست

این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست

این چه شمعی است که جانها همه پروانه اوست

دل هرکس که حسینی است زخود بی خبر است

کشته عشق حسین از همه کس زنده تر است

بس که آن نور جمالش همه جا در نظر است

هر کجا می نگرم نور رخش جلوه گر است

هر کجا میگذرم جلوه مستانه اوست

این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست

این چه شمعی است که جانها همه پروانه اوست

ه

شبی در عالم رویا خواب مرحوم آیت الله العظمی سید احمد خوانساری را دیدند
دیدند که ایشان در حال مطالعه هستند
به ایشان گفتند 
آقا شما در عالم برزخ مطالعه می کنید ؟!
ایشان فرموده بودند 
فضائلی از مولا امیر المومنین علی بن ابیطالب را که به دلیل قدر عقول مردم در دنیا برای ما نگفته بودند
اینجا داریم آن فضایل را مطالعه می کنیم
که برترین لذت ها خواندن فضایلی از علی بن ابیطالب است که از آنها بی خبر بودیم.
اعتراف فخر رازی عالم مشهور اهل تسنن به معصوم بودن و لقب صاحب الزمان امام مهدی علیه السلام
فخر رازی عالم و مفسر بزرگ و مشهور اهل تسنن پیرامون معصوم بودن و صاحب الزمان بودن امام عصر علیه السلام می‌نویسد:
وجماعة من الشیعة الامامیة یسمونه بالامام المعصوم. وقد یسمونه بصاحب الزمان ویقولون بأنه غائب. ولقد صدقوا فی الوصفین ایضا لأنه لما کان خالیا عن النقائص التی هی حاصلة فی غیره کان معصوما من تلک النقائص وهو ایضا صاحب الزمان.
عده‌ای از شیعیان دوا
#شعر_مهدوی

عید نزول حضرت عیسی ابن مریم است 
عید ظهور منجی اولاد آدم است 
یک عید نه، تجلی اعیاد عالم است 
شب رخت بسته صبحدم نصر آمده 
عید امامتِ ولیِ عصر آمده
  عید امید سلسله ی انبیاست این
 عید نزول مصحف نصرخداست این
 ای اهل آسمان و زمین عید ماست این
مستضعفان به پیش که عیدشماست این
 عالم به ظلِّ رایت توحید مهدی اند
اعیاد ما مقدمه ی عید مهدی اند
به خیال آمده بودی که تو را وصف کنم دوشم از بار غمت خست و قلم در شوک رفت حال یک کشتی بشکسته ز طوفان بلاست آنچه از گریه سر کاغذ دل نازک رفت من که با خلق و سوا از همه عالم هستم از نوازده رود سازی اگر نا کک رفت شوق دیدار چه کم رنگ کند فاصله را خبر مرگ پسر چون که به مادر رک رفت #الهام_ملک_محمدی
راز شمع چیه؟؟؟تا حالادقت کردید که توی مراسم عرفانی و روحانی و جاهای مقدس چرا شمع روشن میکنند؟تا حالا به این فکر کردید که چرا روی کیک تولد شمع میذارن،و لحظه فوت کردن شمع میگن آرزو کن؟راز شمع چیه؟ عالم خلقت اگه تجزیه بشه به چهار عنصر می رسیم:آب...آتش...باد...خاک...ودر دل این چهار عنصر شعور الهی وجود داره...اگه موقع دعا کردن جایی باشیم که این چهار عنصر وجود داشته باشن استجابت دعا به شدت اتفاق میفته...شمعی که میسوزه این چهار عنصر رو با هم داره:موم شمع:
ولی این بار برگشته ام پیش خودت. اصلش همین است. من اهل حرفهای کوتاهی که در حصار چند کلمه ی محدود قرار گرفته اند نیستم. من اهل کلمه نیستم، اما اگر بخواهم کلمه را به اجبار به استیجار بگیرم حداقل چیزی که در قبالش می خواهم، تمامیت تمام کلمات است.  اگر تک تک کلمات عالم را در مشت من قرار دهند، شاید توانستم ثانیه ای از آن یک ساعت را توصیف کنم. شاید هم یکساعت و ده دقیقه، چیزی از آن ده دقیقه ی نخست نمیدانم. هیچ کس نمی داند. توگویی محسوسات عالم همگی ده دقیقه
از جمله حرف هایی که احساس می کنم درست است اما می دانم غلط است :
1- فقیر که هستیم بیشتر یاد خدا می افتیم پس فقر بهتر است از ثروت ...
2- وقتی دانسته هامان کمتر باشد و بی خبر تر باشیم از این عالم و در یک کلمه هرچه "ساده" تر باشیم بیشتر احساس عجز می کنیم و بیشتر احساس نیاز می کنیم که به خداوند توکل کنیم . و هرچه عالم تر باشیم انگار حس می کنیم که همین علم برای رفع مشکلات ما کافی است ...
3- هرچه مشکلات و گرفتاری ها بیشتر باشد ندای یا الله ما هم بلند تر می شود و هر
بالاترین مرتبه اخلاص
بالاترین مرتبه اخلاص، آن است که هرگاه شخص عملی را انجام می دهد، به کمترین اجر در دو عالم چشم نداشته باشد و نظر او فقط رضای حق تعالی باشد و به جز او، مقصود و مطلوبی نداشته باشد. این مرتبه از اخلاص، اخلاص صدیقین است و به این مرحله نمی رسد، مگر کسانی که در دریای عظمت الهی غرق گشته اند و واله و جیران محبت اویند.
گدای کوی تو از هشت خلد مستغنی است اسیر قید تو از هر دو عالم آزاد است
حافظ
رسیدن به این مرتبه از اخلاص فراهم نیست، مگر ا
بسم الله الرحمن الرحیم
رحمت پیامبر برای همه‌ی عالم اراده شده است.
اما پیامبر از بین مسلمانان تنها برای کسانی که مؤمن هستند، رحمت است.
و برای کسانی که منافق هستند و هر روز به طعنه و کنایه‌ای ظاهر می‌شوند؛ نه تنها نار جهنم را انذار می‌دهد بلکه خط و ربط آن‌ها را نیز برملا می‌کند؛ چیزی که بشدت از آن خوف دارند و حتی از ترس شنیدن، انگشتان خود را در گوش خود فرو می‌کنند.
مرحله‌ی بعد از برملا کردن، بصیرت عمومی و امتداد آن به عرصه‌ی جامعه است که با
روز ولادت مهدی موعود ارواحنالتراب‌مقدمه‌الفدا، حقیقتاً روز عید همه انسان‌های پاک و آزاده عالم است.امروز ذهنیت بشر، آماده آن است که بفهمد، بداند و یقین کند که انسان والایی
خواهد آمد و بشریت را از زیربار‌های ظلم و ستم نجات خواهد داد. او مثل خورشیدی درخشان است، با دل‌ها مرتبط و با روح‌ها و باطن‌ها متّصل
به نام آن که جان را فکرت آموخت
چراغ دل به نور جان بر افروخت
ز فضلش هردو عالم ، گشت روشن
ز فیضش خاک آدم ، گشت گلشن
جهان، جمله،فروغ نور حق،دان
حق اندر وی ز پیدایی است پنهان
خرد را نیست تاب نور آن روی
برو از بهر او، چشم دگر جوی
در او هرچه بگفتند از کم و بیش
نشانی داده اند از دیده خویش
به نزد آن که جانش در تجلی است
همه عالم، کتاب حق تعالی است
اعتراف عبد الوهاب شعرانی عالم بزرگ اهل سنت عمری به ولادت و زنده بودن امام مهدی علیه السلام
وی در مورد امام مهدی علیه السلام می‌نویسد:
✍ و مهدی علیه السلام از اولاد امام حسن عسکری (علیه السلام) است که در شب نیمه شعبان سال ۲۵۵ هجری به دنیا آمده است و او تا زمانی که با حضرت عیسی بن مریم (علیهما السلام) دیدار کند باقی خواهد ماند. پس عمر ایشان تا این سال (یعنی زمان مولف، سال ۹۵۸ هجری قمری) هفتصد و شش سال شده است.
بسم الله الرحمن الرحیم
آلبوم کیش مهر
صدای مسحور کننده استاد ناظری
غزل شیخ مصلح الذین سعدی شیرازی
این غزل بیان شمع ای از حالات سالک الی الله است
به جهان خرم از آنم که جهان خرم ازوست
عاشقم برهمه عالم که همه عالم ازوست
____
به غنیمت ببر ای دوست دم عیسی صبح
تا دل مرده مگر زنده کنی کین دم ازوست
_____
نه فلک راست مسلم نه ملک را حاصل
آنچه در سر سودای بنی آدم ازوست
____
غم و شادی بر عارف چه تفاوت دارد
ساقیا باده بده،شادی آن ،کین غم ازوست
____
به حلاوت بخورم زهر
آیا مردگان همدیگر را میبینند؟

دیدار ارواح در عالم برزخ

واقعیت
این است که آگاهی ما از عالم پس از مرگ و برزخ بسیار محدود و نا چیز است و
این مقدار آکاهی از آن عالم نیز به برکت قرآن و اخبار معصومین برای ما حا
صل شده است. درباره دیدار ارواح پس از مرگ روایات بسیاری آمده که در این
بخش از بیتوته آورده‌ایم.
دنیای پس از مرگ
طبق آنچه از قرآن و سنت استفاده می‌شود،
انسان در فاصله میان مرگ و رستاخیز عمومی یک زندگانی محدود و موقتی دارد که
شخصی به پسرش وصیت کرد که پس از مرگم جوراب کهنه ای به پایم بپوشانید،میخواهم در قبر در پایم باشد. وقتی که پدرش فوت کرد و جسدش را روی تخته شست و شوی گذاشتند تا غسل بدهند، پسر وصیت پدر خود را به به عالم اظهار کرد، ولی عالم ممانعت کرد و گفت: طبق اساس دین ما ، هیچ میت را به جز کفن چیزی دیگری پوشانیده نمی شود! ولی پسر بسیار اصرار ورزید تا وصیت پدرش را بجای آورند، سر انجام تمام علمای شهر یکجا شدند و روی این موضوع مشورت کردند، که سر انجام به مناقشه انجامی
ترامپ سرکرده تروریست های عالم
آمریکا در جنگ عراق با ایران اصلی‌ترین حامی صدام در جنگ با ایران به شمار می‌آمد،علاوه بر آمریکا، برزیل، انگلیس و آرژانتین که در صنعت نظامی تقریبا پیشرفته بودند تسلیحاتی را در اختیار عراق قرار می‌دادند. 
فرانسه گرچه در ابتدا اعلام بی‌طرفی کرد، اما وجود برخی از منابع و آمارها نشان می‌دهد که این کشور 7/4 میلیارد دلار کمک مالی در اختیار رژیم بغداد قرار داد. همچنین به منظور تجهیز صدام هواپیماهای سوپر اتاندارد و م
از همون بچگی نگران از دست دادنت بودم..خیلی شبا، قبل اینکه ازدواج کنیم میومدم بالا سرت و خوابیدنت رو تماشا میکردم تو دلم میگفتم خوش به حال شوهرش که تو هرشب کنارش اینقدر قشنگ میخوابی
طاقت حتی یه لحظه ناراحتیت رو هم ندارم. نه من نه فائزه..یه قطره اشکت رو که میبینم دلم میخواد عالم و آدم رو قتل آدم کنم ولی با این حال هیچکسی هم نمیتونه تو این دنیا مثل تو منو عصبانی کنه که دیگه کنترل عقلی خودمو از دست بدم
همیشه نگرانت بودم و هستم آخه مهربونی زیاد از حد
از همون بچگی نگران از دست دادنت بودم..خیلی شبا، قبل اینکه ازدواج کنیم میومدم بالا سرت و خوابیدنت رو تماشا میکردم تو دلم میگفتم خوش به حال شوهرش که تو هرشب کنارش اینقدر قشنگ میخوابی
طاقت حتی یه لحظه ناراحتیت رو هم ندارم. نه من نه فائزه..یه قطره اشکت رو که میبینم دلم میخواد عالم و آدم رو قتل آدم کنم ولی با این حال هیچکسی هم نمیتونه تو این دنیا مثل تو منو عصبانی کنه که دیگه کنترل عقلی خودمو از دست بدم
همیشه نگرانت بودم و هستم آخه مهربونی زیاد از حد
خاطره قرار ملاقات با امام رضا ع
در عصر یک روز زمستانی سال ۱۳۸۶ که در خانه پدر بزرگ همسرم در گیلان بودیم، با خانواده تصمیم گرفتیم به زیارت آستانه اشرفیه برویم.به نیت رفع مشکلی که برای همسرم ایجاد شده بود  به داخل حرم رفته و  سلام کردم و از ایشان خواستم که ازخدا بخواهد مشکل ما  حل شود و بعد نماز زیارت، کتاب تاریخ انقلاب سید اشرف را در باره  زندگی ایشان خریدیم و به  خانه پدر بزرگ همسرم بازگشتیم که تقریبا نیم ساعت فاصله داشت.فردا  بعد از اذان، نم
من از آن حسن روز افزون که یوسف داشت دانستم    ........   که عشق از پرده ی عصمت برون آرد زلیخا را
چطور حسن روزافزونت را دیدند و در عالم ما خاکی ها گمنامی پیشه کردند؟!!! بی هیچ هیاهویی... آرام سوختند و رفتند... 
اینها رسواییِ زلیخایی شان در کدام عالم بود؟!!!
و منِ غافل در دل خلوت اون پادگان دور افتاده در کنار مزار گمنامی ات هر روز با تو نجوا میکردم و این گمنامی ات را می خواستم...
وه که چه بی خبر بودم!!!!...

متاسفانه مرورگر شما، قا
سخت تشنۀ احترام شده‌ام. یا شاید هم سخت نیازمندم. و این‌ها برمی‌گردد به عمقِ حقارتی که کشیده‌ام. من تحقیر شده‌ام، فهمیده‌ام که هستی‌ام به‌خودیِ خودش هیچ ارزشی برای افرادی که کنارشان زندگی می‌کنم ندارد. اگر بخواهی ناساز باشی، محکومی به طردشدن؛ فوراً از دست می‌روی! حالا می‌خواهم ارزشِ این هستی‌داشتن را به آن‌ها یادآوری کنم؛ بگویم که من هر رنگی که باشم، درهرصورت هستم و من همینی هستم که می‌بینی؛ همان علی‌یی هستم که بوده‌ام. تو اصلاً م
سخت تشنۀ احترام شده‌ام. یا شاید هم سخت نیازمندم. و این‌ها برمی‌گردد به عمقِ حقارتی که کشیده‌ام. من تحقیر شده‌ام، فهمیده‌ام که هستی‌ام به‌خودیِ خودش هیچ ارزشی برای افرادی که کنارشان زندگی می‌کنم ندارد. اگر بخواهی ناساز باشی، محکومی به طردشدن؛ فوراً از دست می‌روی! حالا می‌خواهم ارزشِ این هستی‌داشتن را به آن‌ها یادآوری کنم؛ بگویم که من هر رنگی که باشم، درهرصورت هستم و من همینی هستم که می‌بینی؛ همان علی‌یی هستم که بوده‌ام. تو اصلاً م
پروردگار عالم!
امروز یکی از هم خونه ایای سابقم بهم زنگ زد
و گفت که قبل از هم خونه ای شدن با من، دپرشن شدید داشته
و توی این دو سال اینقدر با هم حس خوشبختی داشتیم که دیگه دپرشن نداره!
بچه ها از خوشحالی دو سه قطره اشک از چشمم اومد!!
چطوری از تو سپاسگزاری کنم ای خدا؟!!
این کپی کارهایی که گزارش کپی برداریشان در قسمت مالکیت معنوی بیان فهرست شده روی اعصابم رژه میروند. اصلا هم ربطی به این ندارد که هر بار با یادآوری روزهای نوشتن و یادداشت برداری مطالبی که کپی میکنند غم عالم روی دلم خراب میشود و بی صدا زار میزنم.
#تنبل های کپی کار حرص درآر
برزخ در مسیحیت
عالم برزخ فاصله ای است میان دنیا و آخرت...
با اینکه اطلاعات زیادی از عالم برزخ در دست نیست، اما وجود آن از منظر اسلام از مسلمات است.
وجود این عالم در عین اثبات خلود و جاودانگی نفس، پاداش و عقاب الهی پس از مرگ، موکول کردن قیامت و حساب و کتاب نهایی به آینده را دربردارد.
تنها آیه ای از قرآن که می تواند شاهدی بر وجود عالم برزخ باشد آیه شریفه
« و من ورائهم برزخ الی یوم یبعثون»
( مؤمنون، 100)
می باشد. که البته تفاسیر در مورد آن مختلف است.
اک
نمیگی اینجوری که دل میبری ازم آخه چطور وابسته نشم
با این همه خوبی هم مگه کس دیگه ای میاد به چشم
نمیگی وقتی میخوای از پیشم بری چجوری دل بکنم ازت
حتی اگه بد بشی باهام جای تو تو قلبمه فقط
از علاقم به تو کم نمیشه بیا آرامش خونه م باش
یکمی دیوونم باش، دلتو بده جونمو میدم جاش
حتی اگه همیشه تورو ببینمت هی بازم دلم تنگ میشه برات
یه حالی میشم وقتی که تو میاری اسممو رو لبات
عالم دیگه ای داره چشات، یه آرامشی داره نگات
که وقتی خیره میشم بهت یهویی دلم میره ب
دنیا امروز متوجّه ملّت ایران است. ما باید بدانیم دشمنان زخم‌خورده_آنهایی که امیدوار بودند اسلام از دنیا محو بشود و علی‌رغم خواست آنان، اسلام روزبه‌روز در دنیا عالم‌گیرتر شده است_همچنان در کمینند تا ما یک لحظه غفلت کنیم؛ لذا غفلت برای ما حرام است. استکبار جهانی از ملّت ایران می‌ترسد؛ مثل همه‌ی بدکاران و راهزنانی که از انسان‌های شجاع و آگاه می‌ترسند.
┄┅═══✼✼═══┅┄
انقلاب اسلامی ایران، موفّق‌ترین تجربه‌ی اسلامی عصر جدید بود در ع
 حضرت استاد صمدی آملی  در شرح نهج الولایه:
ب تعبیر روایتی ک جناب ملا عبدالصمد همدانی در بحر المعارف نقل می کند می فرماید که:
تمام موجودات عالم، همه سُبُحات وجه اویند.
سُبحه سُبحه اند. سبحه تسبیح است. تسبیح، شرح جلال است و لذا آن ک در تفکر نظام هستی وارد می شود، ب هرچه ک می نگرد وحشت دارد. برای آنها ک در تفکر عالم، عالم یک عالم دهشتناکی است و لذا تمام کلمات وجودی عالم او را ب حیرت وا می دارند؛ ایشان در مقام موجودات، تقریباً ب سوی سکوت پناه می برد.
اعتراف عالم بزرگ زرتشتی به محبت ایرانیان به اهل بیت و آزار ایرانیان به این دلیل توسط بنی امیه ملعون
رشید شهمردان تاریخدان، ایران شناس و اوستا پژوه بزرگ و متعصب زرتشتی در کتاب خود می‌نویسد که حکومت خلفای غاصب بنی امیه ایرانی‌ها را به خاطر علاقه و به خاطر محبتی که به فرزندان حضرت علی علیه سلام داشتند شکنجه و اذیت می‌کردند. وی می‌نویسد:
خلفای اموی ملل تابعه به ویژه ایرانیان و زرتشتیان را به نظر حقارت و پستی می‌نگریستند و هرنوع شکنجه و آزار
در عالم یک چیز است که آن فراموش کردنی نیست. اگر جمله چیزها را فراموش کنی و آن را فراموش نکنی باک نیست، و اگر جمله را به جای آری و یاد داری و فراموش نکنی و آن را فراموش کنی هیچ نکرده باشی. همچنان که پادشاهی تو را به ده فرستاد برای کاری معیّن، تو رفتی و صد کارِ دیگر گزاردی. چون آن کار را که برای آن رفته بودی نگزاردی، چنان است که هیچ نگزاردی. 
پس آدمی در این عالم برای کاری آمده است و مقصود آن است، چون آن نمی‌گزارد پس هیچ نکرده باشد: «اِنَّا عَرَضْنَا
رضا
را حق در عالم ماندنی کرد

کتاب وصف او را خواندنی
کرد

دلا حاجات خود نزد کسی
بر

که شانش سنگ را بوسیدنی
کرد

چنان گل کرده اوصاف
کمالش

که مدحش را  به عالم گفتنی کرد

کرم در آستانش آنچنان
بودسال 84

که من را هم شفاعت
کردنی کرد
با 
پختن گوشت اردک آشپز شوید گوشت اردک یکی از لذیذ ترین غذا ­هاییست که در صنعت گران قدر طعام عالم مسئله استعمال قرار می­گیرد و مرز و اقلیم خاصی نیز نمی شناسد . مزارع ­های بزرگی در عالم اردک را به ادله تقاضای زیادش پرورش می دهند . تا پاسخگوی رستوران­ ها و مجموعه­ های طعام خوری باشند . 
ماشن جوجه کشی
در کشور ایران متاسفانه جزو در بخش ها شمالی مرزو بوم این گوشت مصرف چندانی ندارد . و ضعف بخش اعظم در این عمل معرفی نشدن این گوشت به مصرف­ کنندگان هست .
این روزها دوباره ذهنم مشغوله به دغدغه های دوران18سالگیم
هدف خلقت!!!
دنبال هدف خلقتمم ،خدا من و برای چی خلق کرده؟؟؟؟
هرکسی برای رسالتی به این دنیا اومده
رسالت من چیه؟؟؟
قطعا رسالتم خوردن و خوابیدن و گشتن نیست که این کارو حیوانات بهتر از من انجام میدن!!!
این روزها که مشکل خانوادگی حسابی من و بهم ریخته بود و یک آن به خودم اومدم
به خودم آوردنم انگار که ببین چقدر ضعیفی!!!
چقدر زندگی و جدی گرفتی!!!!
همسرت همه هستی نیست!!!اون فقط یه انسانِ یکی از جنس مخالف
یا من هو بکل شی قدیر

در همین سیاهی شگفت هم
 گرمی حضور آفتاب را
 می شود نفس کشید

می شود هنوز... می شود!

گرچه شب
پیش چشم ما
 ثانیه به ثانیه به روز میشود...

محمدمهدی سیار

میلاد حضرت ولی عصر صاحب الزمان مبارک باشه ان شا االله. همه ساحران عالم ریسمان هاشون رو انداختند، شعبده هاشون رو کردند، حرف ها و قصه هاشون رو گفتند و خیال برتری مارهای خیالی شون رو در ذهن و دل آدم ها ایجاد کردند... حالا نوبت موسای ماست ... حالا وقتش رسیده که حقیقت در برا
♦ مقام عالم
امام باقر (علیه السلام) فرمودند: «عَالِمٌ یُنْتَفَعُ بِعِلْمِهِ خَیْرٌ مِنْ سَبْعِیْنَ اَلْفَ عَابِد[1]». عالمی که مردم از علم او بهره بگیرند از هفتاد هزار عابد بهتر است.
خداوند در قرآن می فرماید: «وَ ما خَلَقتُ الجِنَّ وَ الإنس إلا لِیَعبُدون[2]»؛ من جن و انس را نیافریدم جز برای اینکه عبادتم کنند. (و از این راه تکامل یابند و به من نزدیک شوند.)حتی در تشهد هم قبل از رسالت، عبودیت مطرح شده است: «أشهَدُ أنَّ مُحَمّدا عَبده وَ رَسولُه».
♦ مقام عالم
امام باقر (علیه السلام) فرمودند: «عَالِمٌ یُنْتَفَعُ بِعِلْمِهِ خَیْرٌ مِنْ سَبْعِیْنَ اَلْفَ عَابِد(1)». عالمی که مردم از علم او بهره بگیرند از هفتاد هزار عابد بهتر است.
خداوند در قرآن می فرماید: «وَ ما خَلَقتُ الجِنَّ وَ الإنس إلا لِیَعبُدون(2)»؛ من جن و انس را نیافریدم جز برای اینکه عبادتم کنند. (و از این راه تکامل یابند و به من نزدیک شوند.)حتی در تشهد هم قبل از رسالت، عبودیت مطرح شده است: «أشهَدُ أنَّ مُحَمّدا عَبده وَ رَسولُه».
باسمه تعالی
زندگی نامه منظوم
دکتر علی رجالی
تحقیقات
قسمت(۹)
هر چه می آید به ذهنم، بی درنگ ثبتش کنم
گاه در دفتر و گهی گوشی ،همه ضبطش کنم
می شود گاهی ، به خواب آید نکاتی آن مرا
چند نوبت می نویسم،تا شود ذهنم رها
یاد دارم وقت بیداری ،درون پارک وشهر
می نویسم مطلبی را، تا کنم تکمیل تر
ذهن من دائم اسیر علم و شعر است و امور
با تفکر می نویسم ، هر چه می آید شعور
چونکه فرار است علم و ثبت آن واجب بود
یک جرقه می تواند آتشی گردد، چه زود
ذره ذره جمع گردد، علم و د
خزاین خدا همان اسماء خدا هستند. لذا خداوند از اسماء خودش این موجودات را تنزل می دهد، این عالم آفرینش پهن می شود. همین موجودات را بر گردان برو به خدا، جمع که می شود می شود خدا. بنابراین فرق عالم با خداوند فرق در جمع و تفریق هست، قبض و بسط هست یعنی وجود در ذات خداوند جمع هست، وقتی که تنزل می کند متکثر می شود.
این مسئله زیاد در آیات قرآن آمده "أَ وَ لَمْ یَرَ الَّذینَ کَفَرُوا أَنَّ السَّماواتِ وَ الْأَرْضَ کانَتا رَتْقاً فَفَتَقْناهُما" آیا ند
امام رضا(ع) مظهر «هو الرّاضی» است؛ یعنی هیچ خشنودی در عالَم پیدا نمی‌شود مگر به وساطت امام رضا صلوات الله و سلامه علیهبخشی از پیام آیت الله جوادی آملی به اولین اجلاس مدیران مجمع عالی حکمت اسلامی:«اینجا که الآن شما حضور دارید؛ یعنی بارگاه رضوی، امام رضا(صلوات الله و سلامه علیه) هیچ کسی در عالم کسی را راضی نمی‌کند و کسی از چیزی راضی نمی‌شود و نعمتی به هیچ کس نمی‌رسد که او خوشحال بشود مگر به وساطت رضا، رضا یعنی همین! مظهر راضی بودن، مظهر «هو ا
اشداء علی الکفار رحماءَ بینهم

عالم الغیوب

حضرت حجّت ابن الحسن العسکری امام دوازدهم مهدی موعود امام زمان صاحب الامر
قطب عالم امکان بقیه الله الاعظم مصلح کل منجی عالم بشریت روحی و ارواح العالمین
لتراب مقدمه الفدا ء صاحب لوح محفوظ اشراقاً مطلقاً بی نیاز از واسطه فیض عالم
الغیوب است. قطعاً و مطلقاً اگر چنین نباشد او مهدی موعود امام زمان نیست.
آلاف التحیه و الثنا بر محمّد مصطفی و آله و عتره طیبین الطاهرین المعصومین و
لعنت الله علی اعدائهم و
چرا باید همه با هم تنها باشیم چرا تنها های عالم هم دیگه رو از تنهایی در نمیارن
یه چیزی بگم فقط خدا نیست که تنهاست ما ادمام تنهاییم و این تنهایی هم لازمه ما آدما یه عده تنهاییم که یه زندگی جمعی ساختیم و این طبیعیه . آدما با هم متفاوتن پس نباید توقع داشته باشیم که ما رو بفهمن .اگه بیشتر هم رو تحمل میکردیم انقدر تنها نبودیم .اگه خودمون رو با همه داشته و نداشته هامون دوست داشتیم همه چی حتی تنهایی مون برامون ارزشمند بود .
قبلش که پیام های پست " چرا هی
جهل چیست؟
عدم دانایی را جهل گویند ، در واقع جهل نادانی است یعنی اینکه
در مورد چیزی شناخت نداشته باشیم.
جهل زمانی بدتر است که ما به آن و وجود آن عالم نباشیم و وقتی ما
به جهل خود در زمینه ای پی ببریم ، نصف علم را در آن زمینه به دست
آورده ایم
ادامه مطلب
بی
نگاه عشق در عالم مسلمانی نبود
در درون سینه ها غوغا و طوفانی نبود

بی
نگاه عشق عالم شوره زاری خشک بود
در جهان آفرینش باغ و بستانی نبود

آدمی
از درد می پیچید بر خود روز و شب
از برای درد او بی عشق درمانی نبود

سخت
می شد زندگی کردن برای آدمی
زندگی بی عشق هرگز کار آسانی نبود

می
شد این عالم پر از الحاد و کفر و گمرهی
بی نگاه عشق حتی رنگ ایمانی نبود

روی
لبها غنچه ی لبخند می خشکید زود
درجهان هر گز لب پیوسته خندانی نبود

حق
و باطل هر دو گم می شد اگر عشقی
بی
نگاه عشق در عالم مسلمانی نبود
در درون سینه ها غوغا و طوفانی نبود
بی
نگاه عشق عالم شوره زاری خشک بود
در جهان آفرینش باغ و بستانی نبود
آدمی
از درد می پیچید بر خود روز و شب
از برای درد او جز عشق درمانی نبود
سخت
می شد زندگی کردن برای آدمی
زندگی بی عشق هرگز کار آسانی نبود
می
شد این عالم پر از الحاد و کفر و گمرهی
بی نگاه عشق حتی رنگ ایمانی نبود
روی
لبها غنچه ی لبخند می خشکید زود
درجهان هر گز لب پیوسته خندانی نبود
حق
و باطل هر دو گم می شد اگر عشقی نبو
امشب کع از درد به خودم پیچیدم، پیچیدم و پیچیدم تا همه پیچ‌های عالم به سر آمد، تو سر هر پیچی منتظرم نشسته بودی با آغوشی گرم و دستان مهربان، میخواهم‌ برایت بنویسم که قدر‌دان لحظه‌ لحظه‌ی بودنت هستم، حتی وقتی که سعی میکنم با تک تک سلول‌های وجودم ثابت کنم که نیستم.
به اعتراف حاکم نیشابوری عالم بزرگ اهل سنت عمری امام رضا علیه السلام در سه جا به کمک زائر خود می‌آید
حاکم نیشابوری از بزرگان اهل سنت عمری، در کتاب «تاریخ نیشابور» از قول امام رضا سلام الله علیه چنین می‌نویسد:
✍ من زارنی على بعد داری أتیته یوم القیامة فی ثلاثة مواطن حتى أخلصه من أهوالها : إذا تطایرت الکتب یمینا وشمالا ، وعند الصراط ، وعند المیزان .
هر کس مرا با وجود دورى خانه‏‌ام زیارت کند، روز قیامت در سه جا نزد او مى‌آیم تا اینکه او را از

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

گرافیست شو بلیط هواپیما طراحی کارت ویزیت و لوگو گروه آموزشی پژوهشی تکتو محصولات آرایشی و بهداشتی باتینوک Shea muslim نصب دستگاه تصفیه آب در شیراز تلاش برای ظهور حضرت حجت ابن الحسن (عج) درمان بیماری ها مجله ناب